Разговор:Екологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

што е тоа Екологија

Екологија е наука што ги проучува односот на живите организми и животните заедници спрема нивната околина и односите што постојат меѓу живите организми >:) --Johan1298 16:43, 19 март 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • честопати наместо често пати.
  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:44, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.