Разговор:Едначење по звучност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На http://www.amfiteatar.info/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=60 има повеќе детали за ова. Може да ги прашаме да ја споделат статијата.