Разговор:Д-р Вотсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
P literature grey.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Книжевност, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за книжевноста. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.


Untitled[уреди извор]

Дечки, ова пренасочување е погрешно и треба да се тргне. Џон Вотсон е психолог и реално постоел. Овој лик Д-р Џон Вотсон нема врска со него.

--Ilija (разговор) 18:16, 31 јануари 2009 (UTC)

Yes check.svgОк Сторено--Raso mk (разговор) 19:08, 31 јануари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:23, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Јас уште еднаш да потсетам дека пренасочувањето е погрешно и тргнете го.

78.157.28.45 (разговор) 15:44, 8 ноември 2009 (UTC)