Разговор:Допуштени вредности (математичко образование)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Темата „Допуштени вредности“ се работи во основна и средна школа во МК. Треба јазична редакција на статијата... Се разбира дека слободно можете да корегирате, но сепак би замолила да се користат обично човечки зборови и што пократки и незавртени реченици. Треба да се мисли дали графици треба тука. Веројатно подобро е кај темата Областа на дефинираност (математичко образование) каде што се работи за функции (тука се работи за изрази). Lfahlberg (разговор) 11:09, 16 јуни 2013 (CEST)Одговори[одговори]