Разговор:Димитар Папрадишки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот превзема... во презема..., без в, синтаксна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:16, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Бугарин?[уреди извор]

Ако ја погледате бугарската верзија на статијава, Папрадишки стои како Бугарин. Мислам, би излажал кога би рекол дека сум изненаден. Секој значаен деец од било кое поле автоматски е Бугарин. Впрочем ништо чудно, со оглед на фактот што кај нив сите Македонци се сметаат за „Бугари“. --Б. Јанкулоски (разговор) 03:57, 23 август 2009 (UTC)