Разговор:Денес над Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Само една мала забелешка. За химна на Македонија по втроата светска војна е прогласена „Изгреј зора на свободата“ и таа песна е интонирана на првото заседание на АСНОМ. Подоцна, (не знам точно кога) таа е заменета со денешната химна „Денес над Македонија“. Поздрав

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:50, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:33, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.