Разговор:Дебарски бањи

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

==За името==

Во шаблонот за бањи стои непополнета статија за `бања Косоврасти`, а во самиот текст на оваа статија (Дебарски Бањи) пишува дека дебарските бањи се познати по името на хотелот - Косоврасти... ако е така, да направиме пренасочување, односно се работи за една иста статија. Знае ли некој со сигурност? -- Виолетова 22:46 19 јануари 2009 (UTC)

Најдов - исто било... -- Виолетова 19:26 20 јануари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:25, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]