Разговор:Дба

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • врски наместо линкови, англизам.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.
  • март име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • март име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:13, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.