Разговор:Групна видеоигра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Превод на име[уреди извор]

Сметам дека името треба да биде преведено во мрежна видео игра наместо „групна“, „повеќеиграчка“ или „мултиплеер видеоигра“. Идеологист (разговор) 23:37, 12 февруари 2018 (CET)