Разговор:Град Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Dobar den, dali ima imena za gradot "Големо Скопје" ili nešto novo? Za oti sum videl na turskijot vikipedija: Büyük üsküp i na polski Wielku Skopje, molam ve informacijata. Blagodarja. Anton.aldemir (разговор) 20:08, 6 октомври 2014 (CEST)

Турскиот и полскиот назив за „Град Скопје“ се тие што ги имаш наведено, а кај нас е единствено Град Скопје, нема Големо Скопје. --Ehrlich91 (разговор) 20:55, 6 октомври 2014 (CEST)