Разговор:Голема житомирска улица (Киев)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

There is no Житомирска улица in Kiev. There are 2 streets: uk:Велика Житомирська вулиця and uk:Мала Житомирська вулиця --Visem (разговор) 12:56, 16 февруари 2013 (CET)