Разговор:Георги Димитров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Болгары[уреди извор]

выбросили статью из своей конституции про македонскую нацинальность ещё при Димитров. См. Титаренко Сталин-Тито. 87.252.227.76 (разговор) 18:30, 21 декември 2013 (CET)