Разговор:Внатрешна македонска револуционерна организација (Автономистичка)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Cscr-featured.svg Оваа статија е избрана статија на Википедија на македонски јазик. Таа ги задоволува соодветните критериуми и со согласност од вики-заедницата беше избрана за една од најдобрите статии на Википедија на македонски јазик. Доколку сакате нешто да дополните или промените во истата, слободно направете го тоа!
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

zasto nqma linkove kam versii na sastata statiq na drugi ezici-angliiski i nemski primerno?

Еми зошто па ти не ја направиш истата статија на друга википедија, што не прашуваш нас--Астрион 13:42, 1 февруари 2008 (UTC)

Постојат извесни недерочености оклу Тодор Александров... ако не се стават референци во однос дека Александров се залагаал за присоединување на Македонија кон Бугарија.... ќе избришам... од друга страна дека не е така го имаам следниот документ

Расписка на ЦК на ВМРО на која јасно се гледа лозунгот Смрт или Слобода и Независна Македонија

овае е официјален документ на ЦК на ВМРО Автономистичка на кој јасно се гледа лозунгот Слобода или Смрт и Независна Македонија потпишан е тодор александров... Од друга страна нема ни еден релевантен писмен документ каде е истакнато дека Тодор Александров е за присоединување на БУгарија--Еден Македонец ? (разговор) 20:46, 9 мај 2010 (UTC)