Разговор:Владимир Бојаџиев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Се надевам дека овој пат доданената информација нема да биде избришана. Не сум ви ја променил придавката 'македонски', иако во цитираните текстови пишува дека е бугарски револуционер, нити сум променил 'МРО', иако во текстовите пишува ВМОРО. Владимир Бояджиев никогаш не е бил член на организација со име МРО, туку ВМОРО. Се надевам дека на македонската википедија има и луге, кои што ги почитуваат стандардите за објективизам. Scrpp (разговор) 10:00, 17 јануари 2013 (CET)

Заиста велики "македонски" борац. Умро је у Софији 1956. године. Шта ли је тамо тражио?