Разговор:Вајарство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Скулптура, кип или ваја? --58.165.228.251 12:10, 25 Април 2006 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • создадена наместо креирана, непотребен интернационализам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:42, 7 август 2010 (CEST), управуван од Brest.