Разговор:Вампир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:17, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот оддржу... во одржу..., само со едно д, синтаксна грешка.
  • којшто наместо кој што, одделни зборови.
  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:01, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:27, 7 август 2010 (CEST), управуван од Brest.

Вампири[уреди извор]

Вампирите имаат ладна кожа,моќ,издолжени иглести заби кој со помош на нив цицаат човечка крв а,бојата на очите му се менува.Вампирите се умрени суштества кои со текот на времето во нивните гробови остануваат само коските.Вампирите живеат само од човечка крв бидејки човечката крв му била како храна но и како течност.Вампирите се создадени само од коска и кожа.-Ема Лавчановска.