Разговор:Бучин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:03, 7 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

Бучин[уреди извор]

Бучин е популарно село во кое живеат викторија мургоска и јулијана стојаноска.. Траба да се запознаат нивните талентии.. Срцкии се :*--62.162.216.7 (разговор) 09:00, 23 март 2012 (CET)[одговори]