Разговор:Берберски јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Globe of letters.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Јазици, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за јазици. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.


Using Tifinagh script[уреди извор]

Tifinagh script is part of Unicode and should be used for typing Tifinagh text like the word "ⵜⴰⵎⴰⵥⵉⵖⵜ", if the word doesn't appear correctly in your system the it lacks proper font, The same is common with east Asian scripts but no Wikipedia put images instead of Chinese text. --خالد حسني (разговор) 16:24, 1 декември 2008 (UTC)

It's ok here, so it should be a local font related problem. --Стан (разговор) 18:39, 1 декември 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:07, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.