Разговор:Ајртон Сена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонската транскрипција на името треба да е Аиртон, погледнете го фонетскиот запис [aˈiɾtõ ˈsenɐ da ˈsiwvɐ] на англиската страница http://en.wikipedia.org/wiki/Airton_Senna http://en.wikipedia.org/wiki/Airton_Senna