Разговор:Англиска култура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • Линк наместо Врска, англицизам..
  • меѓународниот наместо интернационалниот, непотребен интернационализам.
  • меѓународно наместо интернационално, непотребен интернационализам.
  • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:20, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.