Разговор:Ангелко Крстиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
P literature grey.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Книжевност, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за книжевноста. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.


WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Untitled[уреди извор]

Хора дайте да се обсъди присъствието на Ангелко Кртич в шаблона за македонската литература. Той е класически сърбоман. Не е редно да се сравнява с останалите писатели в шаблона. Практически той е от Македония, но работи срещу народа на Македония и за прокарване на сърбизма в Македония. МОЛЯ НЕКА ДА ОБСЪДИМ НЕГОВАТА ФИГУРА И ПРИСЪСТВИЕ В ШАБЛОНА. --Li4kata 18:33, 3 февруари 2008 (UTC)

Според мен също трябва да се махне, не може един сърбоман да гради македоската литература, а всички да му отдават чест, това е недопустимо!!! [коментар од 87.120.83.63 19:28, 15 јуни 2008 (UTC)]

Дали сте свесни дека половина македонска популација нема да разбере ни половина од она што го пишавте? Не можам да дадам мислење, а навистина не би требало да очекувате мислење од некој друг. --iNkubusse A? 20:00, 15 јуни 2008 (UTC)