Разговор:Аметист

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Има нешто што ме буни тука, се викаат скапоцени или драги камења? И дали тогаш ќе биде и полудраг камен, или полускапоцен камен? (и дали се пишува оддвоено со цртичка или не?). И како е правилно, Египјани, или Египќани? -{админинстратор}- Ambox question.svg гитардемон 16:26, 23 февруари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.
  • References -> Референци, македонски превод.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:53, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:04, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.