Разговор:Александарски саркофаг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Напомена[уреди извор]

Би сакал да напоменам дека, како што може да се види од статијата, овој саркофаг не му припаѓа и никогаш не му припаѓал на Александар Македонски. Тој му припаѓа на странски крал или благородник, а наречен е „Александарски“ бидејќи на него е прикажан Александар Македонски. --Б. Јанкулоскиразговор 03:24, 28 мај 2008 (UTC)

Од каде на каде александарски? Не би требало Алексадров? Христово раѓање, или христовско? -{админинстратор}- Ambox question.svg гитардемон 09:05, 23 април 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 07:17, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:45, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]