Разговор:Алгоритам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фондот за здрватвствено осигурување на Македонија е финансиска институција која има задача да обезбедува здравствени услуги на осигурените лица со средствата од придонесите за задолжително здравствено осигурување.зоран

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • создава наместо креира, непотребен интернационализам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:21, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.