Разговор:Албански Македонци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:30, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Име[уреди извор]

Како што може да се види од статиите за малцинствата во Македонија, нивните статии се именувани како: Македонски Албанци, Македонски Роми, Македонски Турци и сл. Дали Македонци во Албанија да се преименува како Албански Македонци?--Никола Стоіаноски 11:38, 2 март 2012 (CET)