Разговор:Аеродром Софија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • декември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • декември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 06:31, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Prevoz Skopje - Sofija (aerodrom)[уреди извор]

Zdravo . Dali moze da me infmormirate za prevoz od Skopje do aerodrmot vo Sofija i koja e cenata ? Pozdrav.

89.205.102.172 (разговор) 23:34, 26 јуни 2011 (CEST)