Разговор:Авионска несреќа кај Смоленск во 2010

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • заменик-претседател наместо заменик претседател.
  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.
  • цитирана веб страница наместо Cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:23, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.