Разговор:Јосифово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нов сум во Википедија и ми требаат упатства за тоа како да ставам слики и да ја потсредам страницата, зошто ужасно изгледа. Ако некој поискусен го прочита ова, нека помогне како знае и умее, со тоа што нема да го наруши првобитниот тескт.

Покрај страниците за помош, може да погледнеш и во било која статија каде што веќе има внесено некоја слика за да видиш како се форматира, сликата. Прво поставуваш линк до неа а подоцна кликнуваш на линкот и ќе те префрли на екран преку кој можеш да ја качиш сликата на википедија. Може и обратно прво да ја качиш сликата па потоа да поставиш линк. Изберишто ти е полесно. Кај сликите е важно да не бидат за слободна употреба бидејќи во спротивно ако се под лиценца истите ќе бидат избришани.--brest 13:19, 27 јуни 2007 (UTC)

Забележав дека извесни трговски субјекти од Јосифово ставаат имиња на нивните фирми на Википедија што е навистина смешно. Ова не е за реклама, туку чисто за едукативни цели.

И кога и како оваа статија ќе стане стандардна Вики статија? Не ми се јасни процедурите, јас ставив сега и слики, а текстот е сосема коректен граматички! Исто така, сакам да прашам за мапата во инфокутијата...има една црвена точка...како да ја наместам на мапата за да се означи географската позиција на местото?

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:30, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.