Разговор:Ѕ60 (подлога)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

којшто наместо кој што, одделни зборови.

  • врски наместо линкови, англизам.
  • податотеки наместо фајлови, англизам.

наставка наместо екстензија, англизам. посредник наместо интерфејс, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:27, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • наставки наместо екстензии, англицизам.
  • податотека наместо фајл, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:39, 10 август 2010 (CEST), управуван од Brest.