Разговор:Ѓорче Петров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во каков контекст е ставено свиделството на Ѓорче Петров? Битно ли е какви оценки имал тој во основно или тоа дека пишува дека е православен бугарин? Каква врска има тоа? --FlavrSavr (разговор) 13:31, 26 јануари 2009 (UTC)

Нема никаква врска. Некој се обидува да си докаже некои работи прво на себе. Инаку, јас имам диплома од aмериканска гимнација, па се обидов да побарам американско државјанство, ама не ми дадоа. :-)
Поздрав, Wikimk (разговор) 17:07, 26 јануари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо File, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:27, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:12, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.