Радовишка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Радовишка Река
Karta na Radovishko pole, pred 1930-te.jpg
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Радовишка Река — река која минува низ Радовиш и лева притока на Стара Река.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]