Радовишка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Радовишка река
Karta na Radovishko pole, pred 1930-te.jpg
Карта на Радовишко поле и Радовишка река од 1930.
ЗемјаМакедонија Македонија

Радовишка Река или Стара Река — река која минува низ Радовиш.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]