РК Партизан (Гевгелија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
РК Партизан
Целосен називРакометен Клуб
Партизан
ИгралиштеСпортска сала 26 Април
Приемност1,600
ЛигаПрва лига - Група 2
2018/19Прва лига - Плеаут, 8. (16. севкупно)

РК Партизанракометен клуб од Гевгелија, Македонија. Клубот моментално се натпреварува во Првата лига.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]