РК Дизелдорф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
РК Дизелдорф
ПрекариHSG
Лига-
Мреж. место
Матична страница

РК Диселдорф е германска ракометна репрезентација од Диселдорф. Тие во моментов се натпреваруваат во 2. Ракомет-Бундеслига (втора лига).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]