Современ Р&Б

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Р&Б)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Современ Р&Б (познат и само како Р&Б) е музички жанр кој комбинира елементи како хип хоп, соул, Ритам и Блуз и фанк музика.


Наводи[уреди | уреди извор]

Шаблон:Ритам и Блуз