Пухов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пухов може да се однесува на следниве места:

  • Пухов (Словачка) — град во Тренчинскиот регион, Словачка
  • Пухов (Мириц) — село и поранешна општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, Германија