Пулсниц (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пулсниц
Pulsnitz Fluss Elsterwerda 1.JPG
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Пулсниц е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 51°27′N 13°30′E / 51.450° СГШ; 13.500° ИГД / 51.450; 13.500