Пукнатина (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пукнатина е американски филм, во режија на Грегори Хоблит. Главните улоги ги толкуваат: Ентони Хопкинс, Рајан Гослинг и Дејвид Стратерн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Тед Крофорд открива дека неговата убава и млада сопруга Џенифер има љубовник и затоа планира совршено убиство. Меѓу полицајците кои пристигнуваат на местото на злосторството се наоѓа и детективот Роб Нанали, кому не му е дозволено да влезе во куќата. На негово големо изненадување, Тед веднаш му признава дека пукал во сопругата, но тој се запрепастува кога на подот ќе го види телото на својата љубовница, облеано во крв.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 846, 12.9.2014, стр. 15.