Пуерто Калстила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пуерто Калстила
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаПуерто Калстила
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Пуерто Калстила е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.