Пуебла де Санчо Перез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пуебла де Санчо Перез е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .