Психеско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Психеско — прво македонско студентско здружение во областа на психологијата при Универзитетот „Кирил и Методиј“.

Во здружението членуваат студенти од првиот циклус на студии по психологија.

Правен облик[уреди | уреди извор]

Здружението е непрофитно правно лице и невладина организација со седиште во Скопје.