Пролетен распуст

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пролетен распуст (англиски: Spring Breakers) – американски филм, во режија на Хармони Корин. Главните улоги ги толкуваат Селена Гомез, Ванеса Хаџенс и Џејмс Франко.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Фејт, Кенди, Коти и Брит се студентки кои се досадуваат на колеџот. Сакаат да заминат на пролетен распуст во Флорида, но немаат пари за да си го дозволат тоа. Затоа, трите другарки (без Фејт) ограбуваат ресторан, а потоа сите пари ќе ги потрошат на безгрижен живот.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Пролетен распуст“, Антена, број 952, 23.9.2016, стр. 18.