Пробсцела-Леестен-Марктгелиц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пробсцела-Леестен-Марктгелиц (германски: Probstzella-Lehesten-Marktgölitz) е општинска заедница во округот Залфелд-Рудолштат, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Пробсцела.

Општинската заедница Пробсцела-Леестен-Марктгелиц се состои од следниве општини:

  1. Леестен
  2. Пробсцела