Прејди на содржината

Пристаниште Олимпик

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пристаниште Олимпик е пристаниште сместено во Барселона, Каталонија. Сместено источно од пристаништето Барселона, биле домаќини на настаните за едрење за Летните олимписки игри 1992 година.

Тоа ќе биде главното место за Купот на Америка во 2024 година. Местото е отворено во 1991 година.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

41°23′12″N 2°12′1″E / 41.38667° СГШ; 2.20028° ИГД / 41.38667; 2.20028