Приправници (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Приправници е американски филм, во режија на Шон Леви. Главните улоги ги толкуваат: Винс Вон, Овен Вилсон, Роуз Берн, Макс Мингела и Џош Бренер.

Содржина[уреди | уреди извор]

Били и Ник се продажни агенти чии кариери се загрозени од дигиталниот свет. Обидувајќи се да докажат дека нивното време не поминало, тие се осмелуваат да стажираат во „Гугл“, заедно со цела армија брилијантни дипломци.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 857, 28.11.2014, стр. 24.