Припор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Припор е топоним од словенско потекло со значење потпира и може да се отнасува на:

  • Припор - село во Општина Кочани, Македонија;
  • Припор - населба во Општина Кисела Вода во Скопје, Македонија.
  • Припор - поранешно село во областа Азот, велешко, Македонија;