Преспа (друштво)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Преспа е организација на Македонците коишто живеат во реонот на Мала Преспа во Република Албанија. Претседател на оваа организација е г. Таки Граждани.

Други статии[уреди | уреди извор]

Врски[уреди | уреди извор]