Список на премиери на Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Премиер на Албанија)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of Albania.svg
Оваа статија е дел од серијалот за
политиката на
Албанија

Следи листа на албанските премиери:

До и за време на Втората Светска Војна[уреди | уреди извор]

После Втора светска војна[уреди | уреди извор]