Пред дождот (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Пред дождот“
Студиски албум од Анастасија
Издаден1994
Жанр
Траење56:26
Анастасија — Хронологија
На реките вавилонски
(1989)
Пред дождот
(1994)
Мелургија
(1997)
Before The Rain.jpg

Пред дождот (англиски: Before the rain — вториот студиски албум на македонската група Анастасија. Албумот бил издаден во 1994 година од страна на PolyGram, за потребите на истоимениот филм на Милчо Манчевски.

Список на песни[1][уреди | уреди извор]

Бр. Наслов Траење
1. „Time never dies“   3:26
2. „Nine iron doors“   8:23
3. „Coming back home 1“   2:58
4. „Red and white“   6:59
5. „At the restaurant“   4:27
6. „In a London cab“   1:52
7. „Pass over“   11:13
8. „Funeral theme“   2:04
9. „Death of Alexander“   6:41
10. „Coming back home 2“   5:38
11. „The circle is not round“   2:45
Вк. траење:
56:26

Учесници[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]