Предлошка:Wp

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{country data {{{1}}} | flaglink/core | variant = | size = | name = | altlink = Машка ватерполо репрезентација на | altvar = ватерполо

}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Опис[уреди извор]

{{wp|nation|variant|size=optional|жname=optional}}

Параметри
  • nation — нација
  • variant (опц.) — варијации на име
  • size (опц.) — големина на знаме
  • name (опц.) — различно име до статијата

Примери[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]