Предлошка:Wikipedialang

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа википедија е на македонски јазик. Започната е во текот на 2003 година, а во моментов содржи 129.089 статии. Постојат многу други википедии; најголемите се прикажани подолу.

Целосен список · Амбасада